sobota, 8 maja 2021

Kreatywna sobota z dwiema ceramiczkami!


 

Wydarzenie, które wymyśliłyśmy z Misiurą ma szczególną wartość. Po raz pierwszy będzie okazja spotkać nas razem w ramach fantastycznego, twórczego dnia. Jesteśmy dwiema czynnymi zawodowo ceramiczkami. W teorii konkurentki, w praktyce nie bardzo. :) Chcemy zafundować Wam doznania płynące z dwóch warsztatów jednego dnia: spotkanie z innym podejściem i pomysłem warsztaty, a oba będą ceramiczne! To wydarzenie to relaks, kontakt z naturą, radość tworzenia i girl power. :) Ze względu na dzielącą nas odległość być może taka okazja nie powtórzy się prędko, a być może nigdy. Jednak tym razem łączymy siły, ogarniamy logistykę i chcemy spotkać się w pięknym otoczeniu agroturystyki Hańczówka. Poniżej wszelkie szczegóły. Daj się zaprosić. :)

 Będziemy pracować przy zadaszonym stole nad samym jeziorem, dokładnie tutaj:
 


 

• Pierwszą część poprowadzi Misiura: będą to warsztaty na których skomponujesz i wykonasz swoją własną, niepowtarzalną kronikę portową.  Kronika portowa to dekoracyjny kafel, na którym spotyka się to, co wyrzuciło morze, z tym co podpowiada Ci Twoja wyobraźnia. Otrzymasz niezbędne materiały, czyli: ceramiczny kafelek i drobne elementy dekoracyjne, które Misiura wykonała specjalnie dla Ciebie, szkło, drewno i kawałki ceramiki, które zebrała na różnych plażach Europy, kiedy podróżowanie było łatwe, łatwiejsze i dostępniejsze. Po warsztatach zabierzesz kronikę do domu i powiesisz ją w ulubionym miejscu. Warsztaty trwają 2h.

 
fot. Misiura
 fot.:Misiura

 

• Potem nastąpi przerwa na wegański dwudaniowy obiad z deserem, kawą, herbatą.

• Podczas drugich warsztatów: Kasia z pracowni Kasi pokaże jak kształtować i zdobić naczynia z gliny. Przez 2h będziesz przemieniać grudki gliny w formy takie jak kubek, talerzyk lub miseczka. Możesz ulepić magnesy. Albo wszystkie te rzeczy, jeśli starczy Ci czasu. :) Trafią one później do pracowni, gdzie glina będzie powoli schła pod czujnym okiem Kasi, po czym trafi do pieca na wypał tzw. biskwitowy. Prace otrzymasz w tej formie po około 2 tygodniach. Będą twarde i białe. Jeśli chcesz, możesz umówić się później na zajęcia ze szkliwienia (płatne dodatkowo), na których nadasz im koloru i po których będą w pełni użytkowe.
 
 

 

 
• Po lepieniu możesz zrelaksować się nad brzegiem jeziora jak długo potrzebujesz. Możesz nawet zostać obejrzeć zachód słońca, który nad jeziorem Wełtyńskim jest naprawdę wyjątkowy. :)


 Zapraszamy!


Bezzwrotna zaliczka w kwocie: 250 zł płatna na konto: 04 1140 2004 0000 3702 7583 4095
tytułem : kreatywna sobota


Ważne: ze względu na dużą odległość, którą musi przebyć do nas Misiura: warsztaty odbędą się przy zebraniu minimum 7 uczestników.